HAYATA KATILIMDA ENGEL YOK

mail_gönder

yazdır

Odunpazarı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı?nca, 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında uygulanan yardım programlarının yanı sıra çeşitli bedensel engeli bulunan vatandaşlara yönelik yaşam şartlarını kolaylaştırmak ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak üzere ihtiyaç duydukları yardımcı cihazlar (işitme cihazı, akülü araba, tekerlekli sandalye vb.) ile akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşların araçlarının yedek parçaları da (akü, joystick) ihtiyaç halinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca karşılanabilmektedir.

Bu kapsamda, Odunpazarı İlçe sınırları içerisinde ikamet eden, öncelikle işitme engelli vatandaşların sağlık kontrollerinin yaptırılarak işitme kayıplarını tespit etmek ve ihtiyaç duydukları cihaz veya diğer yardımcı aparatlarını temin etmek, böylelikle yaşamlarını bir nebze daha kolaylaştırabilmek üzere proje çalışması yürütülmektedir. ?Hayata Katılımda Engel Yok? projesi kapsamında, öncelikle işitme engeli bulunan vatandaşlar ve devamında diğer bedensel engeli bulunan vatandaşların sağlık kuruluşlarına ulaşımı ve sağlık kontrollerinin yapılması sağlanacak, sağlık kurulunca yapılacak yönlendirme ve düzenlenecek raporlar doğrultusunda ihtiyaç duydukları tıbbi malzeme ve cihazların Vakıf imkânları doğrultusunda karşılanması sağlanacaktır.

Bahsi geçen yardım programları ve proje desteğinden faydalanabilmek için, 3294 Sayılı Kanun hükümleri gereği Vakıf Mütevelli Heyetince yapılacak değerlendirme sonucunda muhtaçlık kararı verilmiş olması gerekmektedir.

Proje kapsamında sunulan destekten faydalanmak isteyen ve yukarıda belirtilen şartları taşıyan vatandaşlarımız imkânları ölçüsünde, dilerlerse Merkez PTT Binası 4. Katta bulunan Odunpazarı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı?na bizzat müracaatta bulunabilirler. Ya da aşağıda yer alan telefon numaraları, WhatsApp hattı, sosyal medya hesapları üzerinden de müracaatta bulunabilir ve taleplerini iletebilirler.